Książki online dla każdego – Legimi oraz IBUK Libra

02.08.2021

Od 2 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka będzie umożliwiała swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi oraz do ponad 3500 ebooków w serwisie IBUK Libra. Znaczna część elektronicznego księgozbioru IBUK Libra przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne), natomiast Legimi oferuje przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki. Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

➡Aby otrzymać dostęp do Legimi musisz:

✔️ pobrać kod w bibliotece – w tym celu:

udaj się do naszej placówki /napisz do nas maila – swierklaniec.biblioteka@gmail.com oraz podaj swoje imię, nazwisko i numer karty biblioteczne

✔️ wejść na stronę www.legimi.pl/bs_katowice

✔️ wprowadzić otrzymany kod

✔️ założyć konto bądź zalogować się na swoje konto, jeśli już je posiadasz

✔️ korzystać bez ograniczeń przed 30 dni od momentu aktywacji kodu!

➡Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra musisz:

✔️pobrać kod w bibliotece – w tym celu:

✔️ wejść na stronę https://libra.ibuk.pl/

✔️zarejestruj się (podaj e-mail i hasło)

✔️wprowadź PIN

✔️otwórz w myIbuk: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, generuj bibliografię, korzystaj z encyklopedii i słownika

✔️wymagana przeglądarka:  Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari lub IE v.10

Dostęp uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Świerklaniec

poniedziałek 09:30-15:30
wtorek 10:00-18:00
środa 10:00-18:00
czwartek 09:30-15:30

Nakło Śląskie

poniedziałek 09:30-15:30
wtorek 10:00-18:00
środa 10:00-18:00
czwartek nieczynne

18.10.2021
19.10 – ŚWIERKLANIEC – NIECZYNNE

Dnia 19.10 biblioteka w Świerklańcu będzie nieczynna. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

01.09.2021
Rowerem po Świerklańcu – zakończone

🎤To już jest koniec…   👏 Gratulujemy wszystkim tym, którym udało się przejechać naszą Świerklaniecką...